Erken boşalma

Erken Boşalma Hakkında

Posted on: 01 Tem 2009

Erken Boşalma Meselesi:

Erken boşalma, ilişkilerde gerçekten bir sıkıntı kaynağıdır. Erkeklerin yarıdan çoğu, erken boşalmadan şikâyetçidir. Bu hâlin devam edip gitmesi -bilhassa kadın hakkında- tatminsizlik ve huzursuzluk doğurur. Erken boşalmanın başlıca sebebleri; acelecilik, yanlış teknik ve fazla heyecan olarak özetlenebilir. .

a) Acelecilik: Normal olarak erkeklerde cinsî boşalma, kadından daha hızlıdır ve birkaç dakikada gerçekleşebilir. Bazı kadınların orgazmı da kısa zamanda gerçekleşmekle beraber, çoğunda beş-on dakikalık zamanı alır. Eğer erkek bu noktada acele davranırsa, bir-iki dakika içinde orgazm olup münasebeti bitirir. Halbuki kadın, henüz arzulanan zevk seviyesine yaklaşmamıştır… Bu vaziyetten kurtulmak için, erkeğin ağır davranması zarurîdir. İlk temas başladığı an, bir müddet bekleyip nefes alınır. Sonraki kısımda ise, ihtiyatlı hareketler ve yer yer duraklamalarla kendinî emniyete alarak, boşalmanın geciktirilmesine çalışılır.

b) Yanlış teknik: Münasebetin başında gerekli olan heyecanlandırma oyunları ihmâl edilirse, normal olarak kadının orgazmı gecikeceğinden, erkek elbette ki ondan önce inzâl durumuna gelecektir. Bunun için başlangıç oyunlarını gerektiği ölçüde yerine getirmek sûretiyle, aradaki mesâfeyi kapatmak mümkündür.

Ayrıca erkekte idrar sıkıntısı varken temasa geçmek de, erken inzâle sebeb olur. O hâlde temasdan evvel abdest bozmak ve avret yerlerini soğuk suyla yıkamak da, inzâlin geciktirilmesinde yardımcı olur. Bir de kendinî arada bir sıkmak sûretiyle, orgazmın hızlanması önlenebilir. Yukarıda da geçtiği üzere, bu sırada başka bir şey, yarın yapacağı iş, geçmişte hoşlanmadığı şeyler, mesela yeni aldığı elbiseyi, okuduğu kitabı, gittiği şehri vs… düşünmek de fayda eder.

c) Fazla heyecan: Lüzumsuz telâş ve heyecan, erken inzâli kamçılar. Bu hâl, daha ziyâde zifaf gecesinde ve ilk temaslarda görülür. Merak ve heyecandan itidâlini koruyamayan erkek, erken boşalmayla o anda bir başarısızlığa düşebilir. Fakat bundan telâşlanmaya hâcet yoktur. Zifaf bahsinde belirtildiği gibi, bu olay o an için normaldir ve daha sonra normal dengesini bulacaktır… Cinsî temasdan uzunca bir zaman uzak kalan eşler de, erken boşalmaya daha müsâid duruma gelirler. Bu yüzden erken inzâl engeline takılan erkek, bir müddet sonra ikinci bir teşebbüsle de noksanını tamamlayabilir… İnzâlden sonra bedenleri ayırmadan, bir süre daha tahrîk hâlinde bekleşmek de kâfi gelebilir.

Bu ölçüler içinde sabır alışkanlığına devam edilirse, ilişkileri 20-30 dakikaya kadar uzatmak ve birkaç ay içinde erken boşalma sıkıntısından kurtulmak mümkündür.

1 Response to "Erken Boşalma Hakkında"

Bende ilişkiye girdiğimde aşırı heyecen yapıyorum. Bu yüzden erken boşalıyordum. Bir türlü heyecanımı yenemiyordum. Bende Rhino geciktirici krem satın aldım. Onunla erken boşalma sorunumu çözdüm ve artık rahatım. Hem o heyecanı yaşıyorum hem de çok daha geç boşalıyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Geciktirici

İstatistikler

  • 89,502 kişi ziyaret etti.

Takvim

Temmuz 2009
P S Ç P C C P
« Haz   Ağu »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
%d blogcu bunu beğendi: